מה בין סוכות לגל גדות

מה בין סוכות לגל גדות

אנו עומדים ערב סוכות, חג שכל עניינו הוא עשייה. ואין זו סתם עשייה מוארת וירוקה, שלומית אמורה לבנות סוכת שלום. שלום מלשון שלם. יש הוראות מאוד מפורטות למהי סוכה כשרה.. לדידי, הדבר הכי משמעותי בסוכה הינו הארעיות שלה ,השלמות שלה על אף "חוסר המושלמות" שלה, שלא לומר חוסר הנוחות שבה.

על פי רוב עולם ההשראה שלי לא מגיע מעיתונות צהובה וראיונות של דוגמניות כחול לבן שהצליחו לעשות את זה בכחול לבן אדום. הפעם דווקא כן. בראיון האחרון עם גל גדות שאלו אותה מה העצה שגל היום היתה נותנת לנערה בת ה 18 בתחילת הקריירה שלה? תשובתה לא איחרה להגיע: פרספקטיבה פרספקטיבה פרספקטיבה.

ואז חשבתי על סוכות שכל עניינו הוא: פרספקטיבה. נכון שהיום כבר יש סוכות דור 6 משודרגות… ועדיין מוציאים את האדם מהמזגן והסימונס שהוא ישן עליה ואומרים לו – צא מאזור הנוחות שלך. לא תוכל להישען על הקירות, התקרה לא תגן עלייך מפני מזג האוויר (לכל חובבי המלון 10,000 כוכבים. זוהי שעתכם!), תזמין כמה אורחים שאתה יכול ותצטופף לך בכיף או שלא, בכל מקרה, צא בחוץ!

אחרי שבוע בתנאים כאלה, גם מי שחוזר לדירת 2 חדרים שאין בה לוקסוס רב ירגיש שוואלה, אין מה להתלונן. יש תקרה מעל הראש, רצפה ישרה מתחת לרגליים, המקרר הושט ידך וגע בו.. באמת אפשר רק להגיד תודה על השגרה המבורכת (גם אם היא לא מושלמת) ועל התנאים הבסך הכל די טובים שיש לנו.

ערב חג, זו הזדמנות מצויינת להרכיב את משקפי הפרספקטיבה, להודות על היש והטוב שבנו ומחוצה לנו ולהתפעל מהשרשרת 5 חוליות, כל אחת בצבע אחר שהילד חזר איתה מהגן. פרספקטיבה כבר אמרנו? 🙂

"צילום הוא מציאות כל כך עדינה שהוא הופך להיות יותר אמיתי מהמציאות" אלפרד שטיגליץ

פרספקטיבה בסדנאות פוטותרפיה
בפוטותרפיה טוענים שעל כל תמונה (ועל כל סיטואציה בחיים) אפשר להתבונן דרך 4 פרספקטיבות שונות:
הצלם – האני – נקודת המבט הסובייקטיבית.
המצולם – כיצד נראה ע"י מי שמולי או מושא העשייה שלי.
הצופה – האנשים שנמצאים או צופים בסיטואציה.
התרבות – כיצד זה נראה דרך עיני תרבות שונה.

התמונות הללו צולמו ע"י משתתפות שונות בסדנה שהעברתי ליועצות חנוכיות. ברגע שהתמונות הוקרנו על המסך רחש של אי נוחות מעורב בסקרנות עבר בקהל.
מדהים לראות איך אותם מרכיבים שבתמונה יכולים לקבל פרשנו שונה בהתאם לפרספקטיבה של הצילום ולנקודת ההתבוננות של הצופה.
מה שתי התמונות הללו עושות לכם? מוזמנים להגיב בהמשך הדף.

שתפו מאמר זה

תגובות

אין תגובות עדיין

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם נא וודא שמילאת את כל השדות *

five × two =