חברת נתיבי גז – סדנת סלפי נשי ליום האישה

משימת צילום
המשתתפות התבקשו לצלם דימוי צילומים שמיצג עבורם את המהות הנשית. הנושא פתוח וכל אחת יכלה לבחור כיצד לגשת.
יש שבחרו בשאלה מהיא נשויות עבורם או מה הן רוצות, אחרות יצרו דימוי של אישה בסביבה גברית.

רוית – להיות אישה בסביבת עבודה גברית

דניאלה – מהות נשית

רוית היא מהנדסת בחברה. היא צלמה את מגרש המכוניות הנשקף ממרומי המשרדים שלהם. בין כל המכוניות בגווני האפור בולטת מכונית אדומה. דימוי זה מבטא לדבריה את הבטולטות שלה בישיבות עבודה והנהלה. בד"כ היא מוצאת את עצמה אישה יחידה בין 30 מהנדסים. התמונה הובילה לדיון מרתק בין המשתתפות בשאלה עד עמה רצוי ומותר להשתמש בנשיות שלנו בסביבת העבודה והאם זה יתרון או חסרון להיות אישה בין גברים.

דניאלה חפשה דימוי של שמיים – השמים שם הגבול, זאת מהות הנשיות עבורה. היא התלבטה האם לצלם את השמיים דרך חלון או נקי, האם לכלול בתמונה בנינים של אחיזה בקרקע או חופש מוחלט. לבסוף היא הביאה תמונה של שמיים דרך זכוכית חלון המשרד.
בהתחלה כולם ראו חופש, אח"כ מחסום. משהי אמרה שקשה לה לנשום (תחושה סומטית) אמרתי: אבל בתמונה יש מלא אויר, למה קשה לנשום. ואז שאלתי היכן אנו רגילים לראות תמונה שכזאת? במטוס….. לכן יש תחושה של מחסור באוויר. תחושה של סגירות כמו שמרגישים בטיסה.
דניאלה רצתה לצלם את האמונה שלה מהי נשיות: "השמיים הם הגבול", הכל אפשרי אבל הדימוי הצילומי שלה הראה מציאות אחרת. הוא ביטא את המצב בחברה ובעולם העסקי. הוא הראה את "תקרת הזכוכית" שאינה מאפשרת לנשים להתקדם לתפקידים בכירים במשק.

תגובות

אין תגובות עדיין